readbud - get paid to read and rate articles

HTML

Jó Hírek

Jó hírek innen-onnan:)

hasznos linkek

Friss topikok

Értünk van

2008.04.05. 23:31 - Alia

Címkék: ertunk van

Vásárolj okosan!
Próbáljuk meg közösen!
13 + 1 vásárlási tanács

1. Nézz körül alaposan: a jó vásárlás időt igényel! Alaposan tájékozódj az üzletekben, érdemes többet is megnézni, még akkor is, ha tudod, mit szeretnél vásárolni. Érdemes a szórólapokat is átböngészni, mielőtt kidobod!

2. Ne csak az árat nézd, érdemes átböngészni az áruismertetőket is! Kérdezd meg a kereskedőt, ha bizonytalan vagy! (Ne hagyd magad lerázni!) Bizalommal fordulhatsz az OFE tanácsadóihoz: www.ofe.hu

3. Kérdezd meg a kereskedőt, kicseréli-e később az árucikket, ha nem tetszik a színe, rossz a mérete, esetleg kettő is van már belőle! (A kereskedő ilyen esetekben nem köteles cserélni, de bizonyára megteszi, különben legközelebb máshol vásárolsz. Persze, a csereárunak hibátlannak is kell lennie.)

4. Mindig kérj nyugtát! Ne vásárolj olyan helyen, ahol nem adnak nyugtát! Később nem tudsz reklamálni!

5. Tudsz kínaiul? Nem? ... akkor ne vásárolj az ázsiai piacokon! Később amúgy sem tudsz reklamálni!

6. Előfordul, hogy később kiderül, amit vettél, hibás, elromlott. A tartós, nagy értékű javaknál egy év a jótállás kötelező időtartama, ezalatt megillet a javítás, csere, vagy árleszállítás, elállás joga. A hibás terméket a vásárlás helyére is visszaviheted, nem szükséges a szervizbe rohangálnod.

7. A jótálláson túl megillet a szavatosság joga is. Ez minden árucikk esetében két év, kivéve, ha feltüntetik rajta a minőségmegőrzés, fogyaszthatóság határidejét. A jótálláshoz hasonlóan ez idő alatt is megillet a javítás, csere, vagy árleszállítás, elállás joga, ha úgy ítéled meg, már a vásárlás pillanatában hibás volt a termék. A tartós, nagy értékű javaknál a jótállást követően belép a szavatossági jog, tehát minden árucikknél két évig reklamálhatsz (kivétel a fogyaszthatósági, minőség megőrzési határidő).

8. Minőségi reklamáció esetében kötelező a jegyzőkönyv felvétele! Ez jó a vásárlónak, jó a kereskedőnek is, a későbbi viták tisztázása érdekében. A vásárlók könyve nem helyettesíti a jegyzőkönyvet!

9. Előfordul, hogy többféle árat látsz az árucikken, vagy a szórólapon: mindig a legkisebbet kell csak kifizetned!

10. Bosszantó, ha főzés, sütés közben derül ki, hogy ízetlen, vagy éppen túlzottan is szagos az éteknek szánt alapanyag: még a boltban mindig nézd meg az élelmiszerek fogyaszthatósági határidejét! Ne dőlj be annak, hogy az eladó szerint az még jó, miközben már rég lejárt a határideje! (Meg is vakarhatod a minőséglejáratot jelölő címkét: ha leesik, ne ragaszd vissza, de ne is vedd meg!)

11. Akciós árut nem cserélünk: ugye, sokszor látsz ilyen feliratot?! Ne dőlj be neki, az akciós árut is ki kell cserélni, ha hibás (kivéve, ha a leárazás oka a hiba).

12. Ne tedd be csemetédet a bevásárlókocsi árutárolásra szolgáló részébe: tudjuk, így nem szalad el a gyermek, csak éppen a bevásárlókocsi lesz mérhetetlenül mocskos, például a koszos cipőtalptól (más a tejet, kenyeret teszi oda).

13. Nézd meg a nyitva tartást is! Nézz körül, milyen tájékoztató feliratokat találsz, hátha jól jön valamelyik (törzshelyeden természetesen elég egyszer átbogarászni ezeket)!

+1) Ha már így összefutottunk, egy kellemetlen kísérőjelenségre is felhívjuk figyelmed: vigyázz értéktárgyaidra a tömegben, ne nézelődj nyitott táskával, ne hagyj a gépkocsiban értéktárgyat, frissen vásárolt árucikket, ne felejtsd a próbafülkében a táskád! És ne sértődj meg, ha a biztonsági őr udvariasan megkér, mutasd meg a táskád, vagy emeld fel a bevásárlókocsiba dobott télikabátodat: a bolti tolvaj legtöbbször vásárlónak álcázza magát. (Tudjál arról is, hogy nem vagy köteles együttműködni a biztonsági őrrel: ebben az esetben viszont akár rendőrt is hívhat.) Ha úgy érzed, személyiségi jogaidat durván megsértik, fordulj közvetlenül a boltvezetőhöz, vagy keresd az OFÉ-t.
ofe.hu

A bejegyzés trackback címe:

https://johirek.blog.hu/api/trackback/id/tr24413043

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.


süti beállítások módosítása